Wycieczka do malowniczej dzielnicy Katowic – Nikiszowiec

20160218_113608

Jedną z głównych atrakcji dla podopiecznych Świetlicy Środowiskowej św. Jacka  podczas tegorocznych Ferii Zimowych, była wycieczka do niezwykle atrakcyjnej  oraz ciekawej dzielnicy Katowic – Nikiszowiec.

Jest to jedno z wielu na Śląsku osiedli robotniczych, powstałych w pobliżu szybów kopalnianych, który swym urokiem zadziwia turystów z całego świata. Familoki Nikiszowca, to obok Spodka główna atrakcja turystyczna Katowic, perełka architektoniczna.

Podopieczni świetlicy dzięki wędrówce po rynku i podwórkach budynków mieszkalnych, mieli okazję przenieść się o kilkadziesiąt lat wstecz, do przeszłości miasta robotniczego. Mogli poznać specyfikę szczególnej architektury tego miejsca.

Dzieci miały okazję zwiedzić neobarokowy kościół pw. Świętej Anny z 1914 roku, który jest symbolem Nikiszowca i jednym z najbardziej okazałych budynków tej dzielnicy. Odwiedziły także Galerię Szyb Wilson, znajdującą się w dawnych zabudowaniach Kopalni Wieczorek.

Dla podopiecznych Świetlicy wycieczka była nowym doświadczeniem a także cenną lekcją historii, możliwością odkrywania uroków miasta Katowic.

Comments are closed.