Raciborska oddycha sztuką

We wrześniu br. podopieczni Świetlicy Środowiskowej Św. Brata Alberta wzięli udział w cyklu wycieczek miejskich w ramach projektu Pani Ewy Kokot: Raciborska oddycha sztuką. Wycieczki miały charakter ekologiczny oraz historyczny. Były organizowane przy współpracy z Fundacją Pracowni Edukacji Żywej oraz Fundacją Imago Silesia. Dzieci przemierzały znane im ulice, odwiedzały znajome miejsca, odkrywając zupełnie nowe ich oblicze. Prowadzący w atrakcyjny i przystępny sposób opowiadali o skarbach natury, przedstawiali ciekawostki historyczne. Najbardziej interesujące dla naszych podopiecznych były sytuacje, gdzie mogli oni samodzielnie dotknąć, sprawdzić, odnaleźć omawiane przedmioty i organizmy żywe. Dzieci mogły zadać prowadzącym pytania, aby uzyskać odpowiedzi na frapujące je tematy. Efektem pierwszej z wycieczek był wykonany już w świetlicy piękny zielnik z nazwami i opisem poszczególnych roślin, a także szkice kwiatów, liści i gałązek.

Comments are closed.