Dbamy o bezpieczeństwo seniorów – program „Bezpieczna przystań”

W kwietniu i maju 2019 roku pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej św. Brata Alberta w Katowicach uczestniczą w programie profilaktycznym dla seniorów pt. „Bezpieczna przystań”. Program koordynuje sierż. sztab. Agnieszka Krzysztofik – referent Wydziału Prewencji Zespołu Profilaktyki Społecznej.

Udział w programie równoznaczny jest z uczestniczeniem w kilku spotkaniach, jakie prowadzone są przez ekspertów: policji, straży pożarnej, Narodowego Banku Polskiego oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Spotkania odbywają się regularnie na terenie placówki. W czasie ich trwania seniorzy mają możliwość nabycia wiedzy dotyczącej zagrożeń, jakie czyhać mogą szczególnie na osoby starsze. Ponadto otrzymują informację o tym, jak dbać o własne bezpieczeństwo, mogą skonsultować się z ekspertami oraz uzyskać listę służb, organizacji i instytucji, do jakich mogą zwracać się z prośbą o wsparcie w sytuacji zagrożenia.

Comments are closed.